Tags

, , , , , , ,

Witam,

Czy wiecie, co wspólnego ma składak z torebką? Ja w sumie nie wiem, ale ten okaz został właśnie, tak ochrzczony przez kolegę Griwiego;):)  Pozdrowienia:) Cudowne złote trójkąty, mienią się w słońcu i robią wrażenie. Torba ta, uśmiechała się do mnie w sklepie, zaczepiała swoim błyskiem, i jej chęć bycia w centrum uwagi, była tak wielka, że skończyła w moich rękach. Moja osobista Torba – Składak i w dodatku złota!! Nie ma póki co osoby, która nie podejdzie, nie pochwali jej i nie zapyta skąd przybyła?! Mam wrażenie, że po takim zainteresowaniu błyszczy jeszcze bardziej… Dlatego, żeby nie obrosła w piórka, nie jest jedyna. Czasami wstawię inną jej koleżankę, ale to już mamy wyjaśnione. Przyjęła tą wiadomość z wielką pokorą:)

Torba, torebka, torebunia, torebusia!! Wizytowa, podróżna, zakupowa, ozdobna!

Torebki towarzyszą kobiecie od dawna, ale nie tylko kobiecie!! Pierwsze sakiewki pojawiły się w XVII i XVIII w. Mężczyźni już wtedy docenili swego rodzaju pomoc. Służyły bowiem im przy grach hazardowych do przechowywania żetonów . Panią natomiast służyły do kwestowania. Po wielkich rewolucjach, torebki przybierały coraz to nowsze nazwy i formy.  Na początku wieku XX zyskały jeszcze większą popularność. Dopasowywane były, w zależności od pory dnia i ubioru. zaczynano od skórzanych, poprzez tkaninowe, kończąc na błyszczących , ozdobnych z kamieniami, brylantami. Czyli rano, południe, wieczór. W okresie międzywojennym torebka musiała być praktyczna. W tej balowej, szminka i puder, to coś, co musiało istnieć. Wielcy prekursorzy mody wnieśli bardzo dużo, w tamtą teraźniejszość, aby dzisiejsza mogła istnieć i wyznaczać kolejne trendy. Bambusowe rączki przy torebce wymyślone przez Gucciego, czy pikowana mała czarna Coco Chanel przetrwały czas, okazały się prawdą. Dior oczywiście miał swój duży wkład.  Nie mogę pominąć najbardziej znanych firm produkujących torby i walizki takie jak Louis Vuitton oraz Hermes.

Kolejny przełom, to lata 60 – te – Torebki ozdobione kwiatami, na długich uszach, luźne. Lata 70- te -Torebki wygodne skórzane kopertówki na uszach, ukazywały kobiecy indywidualizm. W latach 8o -tych torebka musiała pomieścić już dużo więcej przedmiotów, powstały też wtedy plecaki. I tak do dziś tworzone są coraz to nowsze pomysły przez dusze artystyczne. Kto co lubi, kto jak woli. Ja osobiście zazwyczaj wybieram te duże, które pomieszczą więcej rzeczy, niż ustawa i uszy przewidują;)

https://www.facebook.com/butlovee/?fref=ts zapraszam na stronę. Tam cudowne buty i torebki. Ta akurat była jedyną perełką. Złoty składak zaprasza.

Invalid Displayed Gallery