Tags

, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mikołaj przyszedł do was, a raczej piękna Mikołajka. Dziś śmieszna, świąteczno -mikołajowa sukienka, która doda wam uśmiechu. Sukienka ze złotą nitką, krótka, wdzięczna z przyczepianą na guziki, czapką Mikołaja! Czapkę można odczepić i mamy elegancką stylizację wiosenną. Chciałam wymodzić coś prostego i śmiesznego, coś, co każdy może sobie sam stworzyć. Albo uszyć od podstaw u krawcowej, albo przerobić jakąś świecącą sukienkę w sposób następujący. Wycinamy świąteczną aplikację ze starego czegoś… i przypinamy ją do świecącej i uzbrojonej we wcześniej przyszyte guziki, które kupicie w pasmanterii. Zamiast czapki może być bałwan, gwiazda, choinka, wszystko co chcecie! 

Przygotowuję post na jutrzejszego Mikołaja, ale mamy 5 grudzień, czyli 33 rocznicę mojego przyjścia na ten świat.. Zastanawiam się czasem, co jest mi pisane, jaką szansę i na co dostałam… ile razy? I jeszcze ile kolejnych razy ją dostanę, żeby przepracować ją należycie… W każdym razie wracając do Mikołaja, to ja właśnie miałam nim być:) Tzn. Tak sobie planowała moja mama, że urodzę się 6 grudnia, będę chłopcem i będę miała na imię Mikołaj!! 🙂 Wyszedł psikus, nic się nie zgadza, ani data,  ani płeć! 5 Grudnia przyszła na świat Agatka:) I powiem wam, że długo była, to dla mnie data mało fajna! Myślałam sobie… Kurde, inni urodzili się w wakacje, robią imprezy urodzinowe jak jest ciepło, albo przynajmniej nie mają adwentu, a ja.. a ja mam post, dlatego potańczyć nie mogę, jest zima, więc z pleneru dupa i dostaje jeden prezent, niby większy, albo dwa mniejsze!! No, bo tak dzień po dniu, wiecie nie ładnie wymagać;) Za chwilę gwiazdka, a po gwiazdce imieniny… ile tych prezentów!! Wiecie, z bogatego domu nie pochodzę, choć nigdy mi niczego nie brakowało. Moi rodzice bardzo się starali, choć nie zawsze wiedzieli jak…, dlaczego…, nie zawsze mięli na tyle siły, nie zawsze było dobrze! Dziewczyna o tym imieniu, naznaczona tą datą, to dobre dziecko, wrażliwe, ale też czasami dzikie i nie do okiełznania, zwłaszcza jeśli ją łapią w sidła:) Ciężkie wyzwanie, dlatego teraz, jeszcze bardziej doceniam wytrwałość moich rodziców, choć nie zgadzam się z nimi i nie będę, w wielu poglądach! Czasami chyba, starali się aż za bardzo!! Może dlatego jestem Ja, zamiast Mikołaja 😉

Teraz jest mi wszystko jedno kiedy się urodziłam, nie ma to dla mnie znaczenia, ważne, że jestem i mam takie kochane osoby, które dzwonią do mnie od kilku lat 6 grudnia i składają mi życzenia i jest to cudowne przedłużenie tego gwiezdnego dnia…!! Kochani dam wam radę, napiszcie w tym roku list do Św. Mikołaja, może do niego dotrze!! Jeśli nie zdąży do jutra/dzisiaj, to mamy jeszcze Gwiazdkę;)

Modelka: Magda Kaczmarzyk

Zdjęcia: https://www.facebook.com/BoyaliFoto-Dorota-Korcz-Fotografia-232252026798131/?fref=ts

Stylizacja/ Projekt: Agata Orczykowska Szu

Sukienkę szyła Krawcowa Ula:)

Dziękuję wszystkim i zapraszam na zdjęcia:

 

no images were found