Tags

, , , , , , , , , , , , , , , ,

Dzisiaj Szara bluza i wcale nie taka szara! Ta bluza powstała na szybko, kiedy nie mogłam sobie pozwolić na zakup tkanin.  Szara bluza plus nożyczki, plus stary szalik z kluskami, plus pomysł. Ta dam! Mamy coś niestandardowego. Bluza dzięki której wyróżniacie się na ulicy i pomimo jej szarości nie giniecie w szarym tłumie. Wystarczy przeciąć ją na pół, zrobić dziurki i przewlec kluski przez nie w dowolny spsosób.

Zaległy ten post, jakoś nie mogłam się zebrać, żeby go wstawić. Sesja była dość zimna, w bardzo zimny dzień, a teraz już zaglądają do nas ciepłe dni. Pomińcie w takim razie czapkę, wyobraźcie sobie bluzę zarzuconą na białą koszulkę do jasnych dżinsów i białych trampek, albo innych sportowych butów w letni wieczór, kiedy jednak coś na grzbiet trzeba wrzucić. Tak to się właśnie dzieje u Szu, nie ma w czym wyjść, o już ma w czym wyjść… I zawsze, cudownie kończą się te pomysły, gdyż ludzie zwracają uwagę, chwalą, a przecież to jest jakieś potwierdzenie, prawda?

Oczywiście zawsze trafią się tacy, dla których jest to dziwne, nie ubiorą się tak, ale na to nie patrzymy.  Zazwyczaj to zazdrość. Pamiętajcie, macie wiedzieć czego chcecie, jak macie wyglądać, jak nosić swój styl, jak go pokazywać w naturalny sposób. Musicie nosić ubrania tak, żeby każdy to kupił. Sprzedaj siebie, daj przykład i uśmiechaj się do ludzi, ale nie przejmuj się nigdy, że komuś się nie spodobasz, bo to bez sensu. Ja np nie chcę wyglądać jak inni. Czasami  będąc w jakimś miejscu rozmawiam z kimś, kto jest ubrany pospolicie, lub kto ma za dużo szczęścia na sobie, albo zbyt dużo kiczu i to jego sprawa.

Ci ludzie dzielą się na dwie grupy: 1. Takie, które pomimo tego, że nie mają smykałki fashion  traktują Cię jak “normalnego” człowieka i nie patrzą na Ciebie jak na dziwaka. Są ok, nie oceniają Ciebie, a Ty nie oceniasz ich, pełna akceptacja.

I jest druga grupa: Czyli ludzie nudni jak flaki z olejem, bez osobowości, bez tego czegoś, ubrani naprawdę obciachowo, potrafią Cię obrazić za Twoją odwagę i charyzmę, biorąc Cię za czubka, wariata, dziwaka itp I wtedy ta ocena idzie z jednej strony, jest bardzo widoczna i w takiej sytuacji masz dwa wyjścia! Albo dać się wkręcić w to, że jesteś dziwakiem i się schować, zniżyć do ich “normalności” i przepaść, albo się nie dać i pamiętać, że komuś takiemu, tylko o to chodzi, żeby Cię zaciągnąć w ten sam szary kąt, w którym stoi on za jakąś karę i nie chce tupnąć nogą, bo się boi. Nie kochani nie idziemy do kąta!! Idziemy przed siebie z uśmiechem i wiarą we własną zajebistość!!

Zdjęcia: Dorota Julia Korcz BoyaliFoto

Projekt/Pomysł/Modelka Agata Orczykowska Szu/ Szu Agata Orczykowska