Tags

, , , , , , , , , , ,

Kimono Szlafrok

Nie wiem czy kimono, czy szlafrok, ale to nie jest ważne, gdyż można mieć i Kimono Szlafrok np jako okrycie w domu, w hotelu, albo można je wykorzystać normalnie na wyjście, do spodni i szpilek, balerinek. Piękny niebieski kolor urzeka barwą, do tego czarna koronka przy rękawach, na pasku, dodają kobiecości i elegancji. Chciałam wam opisać, jak zaczęła się historia tego kimona, a jest to bardzo ważne, bo połączone z czymś pięknym!! Co to takiego?

Radomska Grupa Mam

Cudowna inicjatywa pewnej Radomskiej Grupy Mam, która staje się coraz większa i do tego ma dobrą ideę! Normalnie, nie wiem czemu skojarzyła mi się Arka Noego 😉 Pewnie z tych samych powodów https://www.facebook.com/groups/1799542370281412/?fref=ts

“Radomska Rewolucja” 

Faktycznie uderza i podbija serca. Dwie kobiety Aleksandra Bomba cudowna mama, przedsiębiorcza i pełna werwy kobieta, oraz Dorota Julia Korcz – Jeszcze nie mama, ale też cudowna kobieta i Pani fotograf, która kocha to co robi, wkłada w zdjęcia swoje zaangażowanie i rozwija się. Obie tworzą zgrany duet! Ogarniają mamuśki doskonale. Ta sesja była sesją w bieliźnie, w szlafrokach, miałam dobry pretekst, żeby stworzyć ten projekt i wykorzystać do tej inicjatywy, ośmielającej matki w pięknych wnętrzach hotelu Nihil Novi w Radomiu Pokazać swoje wdzięki. Zapraszam do hotelu w tej chwili, wirtualnie. https://www.facebook.com/nihil.novi.radom/Jestem zakochana w tym miejscu, a ta sesja była tylko jedną z wielu, gdyż hotel ma tak uzależniający charakter, że nie przepuścimy ani jednego zakamarka, są to nasze chwile ulotne! Nasza odwaga, nasz duch, przełamywanie konwenansów, co widać na zdjęciach. Możecie podejrzeć te odważne wyczyny na Facebooku https://www.facebook.com/BoyaliFoto-Dorota-Korcz-Fotografia-232252026798131/?hc_ref=PAGES_TIMELINE

Kochani miałam z pewnych przyczyn wątpliwości idąc na tą sesją i wstawiając takie fotografie na swój profil. Już tłumaczę dlaczego. A także co wpłynęło na zmianę mojej decyzji. Wątpliwości tworzył umysł i jego kłapanie, czyli konwenanse narzucone odgórnie przez ludzi. Mieszkam w małym mieście, mam dzieci. Ludzie w małych miastach tworzą zaścianek i bardzo głośno szczekają, bo im się coś wydaje. Zamiast pomyśleć w ten sposób, że to jest piękna idea, która pomaga każdej matce przełamać swój wstyd, strach i łamać bariery, to robią z tego czystą pornografię… Przepraszam za wyrażenie, ale naprawdę, to nadal istnieje. Nie żyjemy w średniowieczu, a jednak żyjemy. Pamiętajmy, że jesteśmy wolnymi jednostkami i nikt nie może nas biczować oceną słowną, wyżywać się na naszych dzieciach w szkole, obrabiać naszą godność, nasze imię za plecami, tylko dlatego że sam nie ma odwagi czegoś zrobić , a bardzo by chciał, albo najzwyczajniej w świecie się z Tobą nie zgadza, bo ma inne poglądy. Może mieć inny obraz postrzegania rzeczywistości, może mieć inne zdanie, ale nie ma prawa oceniać innych nie wiedząc, co ten ktoś czuje, dlaczego robi tak, a nie inaczej, jakie ma przekonania i w którą stronę zmierza. To jest głupie, mało dojrzałe, absolutnie nie ma nic wspólnego z szacunkiem dla bliźniego. Te dziewczyny, które stworzyły grupę, są cudowne!! W grupie są różne matki, myślę, że są takie które mają kompleksy, które też walczą z barierami, ze ścianą i nagle przekraczają granicę, żeby pokazać innym jakie to fajne, że to nic złego. Sesje mamusiek zaczęły się od zdjęć ze swoimi pociechami. Dorota pokazywała te prace zawsze w magiczny sposób. To są naprawdę piękne chwile! Ona także chce uchwycić piękno tych kobiet w swoim obiektywie. Prowadzi to wszystko tak, że one się nie wstydzą, wyrzucają z siebie ten cały napompowany balon, przebijają go igłą, a wiecie jak cudownie jest jak schodzi z nas to ciśnienie. Podpytywałam wiele kobiet w pracy, czy mają ochotę na taką sesję. Część odpowiedziała, że chętnie! Z nich byłam dumna:) Druga część, że musi schudnąć, z niej byłam mniej dumna, ale rozumiałam! A jeszcze inna część, że mąż się nie zgodzi. Złapałam się za głowę.. Co to jest? Dlaczego się wstydzimy i jakim prawem ktoś, ogranicza drugą osobę, a przy tym jeszcze twierdzi, że ją kocha. Tej części zrobiło mi się najbardziej żal.. To nie jest normalne, żeby osoba z którą żyjecie decydowała za was, to jest wasz wybór, jeśli chcecie zróbcie to. Róbcie to co czujecie, a nie to czego się boicie. Uczcie się przekraczać granice i bawcie się dobrze, nie dajcie się zastraszyć, bo nie jesteście niewolnicami dziewczyny. W każdej chwili możecie dołączyć do tej grupy i działać z nami. Zostaną wam piękne wspomnienia i cudowne fotografie, które  będziecie mogły obejrzeć w wieku 90 lat 😉 i cieszyć się z wolności ducha. Kocham Was!!

Pani Iwonko Dzięki za szycie, pełna profeska;)

Dorota Julia Korcz: Zdjęcia cudowne

Aleksandra Bomba: Cudownie nakręcasz tą maszynę, działaj dalej,

Wszystkie Matki jesteście cudowne, pamiętajcie o tym, że szczęśliwa mama, to spokojna i spełniona mama. Rewolucja trwa!!

Projekt: Agata Orczykowska Szu