Tags

, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dzień Dobry!!

Dzisiaj w tą piękną słoneczną niedzielę, moja piżamka spotka się z wami.

Macie jakieś pytanie na śniadanie? Ja wiele, gdzieś tam wewnętrznie. Może zaraz zdradzę małe conieco, ale póki co napisze trochę o samej piżamie. Spodenki białe z bardzo przyjemnej rozciągliwej tkaniny, kokarda z tkaniny koszulowej w paski bardzo słodka i dodająca urokliwej fantazji. Góra jak widzicie pomieszana z tych dwóch tkanin i w taki sposób wyszła słodycz kaloryczna, ale zawsze można rano ją zdjąć i pobiegać. Zastanawiam się czy nie stworzyć jakiejś większej kolekcji piżamek, gdyż ta bardzo się spodobała !!

Jak zaczynacie Dzień moi drodzy? Od kawy czy herbaty? od Dzień Dobry TVN? Od Pytanie na Śniadanie? Od gazety, ćwiczeń, biegania? A może od zawożenia dzieci do szkoły i przedszkola? Nie ważne, od czego byście go nie zaczynali, pamiętajcie, żeby był uśmiech i wdzięczność. Jest to takie trudne do wypracowania, ale praca nad sobą jest najbardziej opłacalną. Jak sobie pomyślę ile poranków zmarnowałam na użalanie i bezcelowe rozmyślanie, zamiast działanie, to mnie ściska. I tracę jeszcze czasem, tylko teraz jest jedna różnica, którą zauważyłam.. O co chodzi? Jeśli nauczymy się obserwować i słuchać siebie, to nawet kiedy złe stany wracają, szybko je zauważymy i poradzimy sobie z nimi w sposób szybki i asertywny.  Przestańmy sobie budować każdego dnia, monument naszych własnych słabości i problemów. Zatrzymajmy ten nakręcający się mechanizm, bo jeśli problemy są to nie rozwiążemy ich w ten sposób. Co należy zrobić? Do czego już doszłam i co chciałabym przełożyć na praktykę zdecydowanie w większej mierze. Przede wszystkim należy się pogodzić z tym co jest i przestać z tym walczyć. Trzeba wyłączyć zaborczość, gniew, zawiść, emocje. Puścić wolno, bo inaczej zniszczy nas to, nas i naszych bliskich. ” Pamiętajcie aby utrzymywać wewnętrzny spokój i odbijać wszystkie formy negatywnych emocji. To tylko umysł! Wewnątrz jest wszystko tak jak powinno być ”  Należy pogodzić się z tym,  a nie demonizować, wyciągać, wybiegać w najgorszych butach do przodu jak to będzie źle.. Nie będzie! Bo nie może! Zawsze coś jest po coś, na odpowiedzi trzeba zaczekać. Wszystko będzie dobrze, tylko musimy odciąć się jak najszybciej od toksyczności, która niszczy naszą głowę, bo już tych straconych dni nie odzyskamy. Wiecie jak toksyczność i cierpienie zabija i postarza! A my chcemy rano oglądać światło płynące z nas. Coś się zmienia, nie trwa wiecznie, ludzie się mijają i idą swoją drogą. Każdy ma prawo. Te drogi i tak gdzieś tam się krzyżują. Kiedy nie możesz sobie poradzić z czymś i zaczynasz piękny dzień  w nieświadomy sposób, z nerwami, smutkiem, pamiętaj, że przyjąłeś prezent, który ktoś Ci dał!! A Ty tego nie chcesz! Ty chcesz mieć piękny dzień, więc zostaw ten cholerny prezent u osoby, która ci go daje! Niech sobie go otworzy i wybuchnie jej ze zdwojoną siłą. Ranki są po to, a by się cieszyć, wypić kawę w spokoju, nabrać pozytywnych myśli i energii na cały dzień. Ranki są po to, aby przyjmować piękne prezenty! Np fajną nową piżamkę, albo ciepłą świeżo upieczoną szarlotkę. I jest uśmiech! Zróbcie to wszyscy, przerwijcie ten mechanizm, a wszyscy będziecie szczęśliwi i zrozumiecie jaka jest esencja celu, siły która w nas tkwi. Będzie mniej bólu, a więcej uśmiechu i spokoju. Dzień Dobry Niedzielo!!

Za tydzień coś o serze:)

Dziękuję Dorota Julia Korcz za zdjęcia: Żeromskiego 1 Radom, Tam studio Doroty, w którym można przywitać pięknie ranek:) 

Pani Iwonka bardzo porządnie i profesjonalnie uszyła piżamkę. Najwyższy poziom!! Dziękuję

Projekt piżamy: Agata Orczykowska Szu