Tags

, , , , , , , ,

Modna kratka cały czas. Jeszcze taka w stylu Burberry robi szał w każdym wydaniu:) Widzieliście już torbę w kratę, teraz mój pomysł na spodnie i bluzkę. Sesja jeszcze z końcówki lata, ale spodnie można jak najbardziej założyć jesienią:) Uwaga, zasuńcie tylko suwaki:)

Kochani sesja z odjeżdżającym pociągiem skłoniła mnie do osobistych przemyśleń. W życiu mamy dużo takich pociągów, które nadciągają by zabrać nas w podróże życia. Nie zawsze z każdego skorzystamy, na niektóre się spóźnimy, ale pamiętajmy o tym, że jeśli maszyna odjedzie, zawsze jest szansa, że przyjedzie inny pociąg. Kwestia czasu. I wtedy patrzymy jak wszystko zostaje w tyle… według znanej piosenki. Czasami musimy zostawić bagaż i patrzeć jak coś zostaje za nami, bo inaczej się nie da, jeśli chcemy zmienić nasze życie. Jeśli ktoś was zatrzymuje i nie chce jechać z wami w podróż w nieznane, nie oznacza, że musimy przywiązani siedzieć na przystanku i bezczynnie czekać. Wyznaję zasadę wolności, bardzo różnie rozumianej przez wszystkich, ale to bardzo świadome i dobre pojęcie, jeśli je zrozumiesz.

Przeczytałam gdzieś na jakiejś stronie, że jeśli człowiek poznaje drugiego, wolnego człowieka, to albo go znienawidzi, albo pokocha tak bardzo jego wolność, że sam stanie się wolny. Nie pamiętam, kto to napisał, sorry.. Czyli według mnie będzie się rozwijał, wejdzie w to.. Wiem, z doświadczenia, że nieświadomość nie wytrzyma pod jednym dachem ze świadomością. Nieświadomość, to słuchanie głośnego darcia ego, które boi się wszystkiego, a świadomość, to słuchanie swojej duszy i intuicji, która cicho podpowiada nam gdzie jest nasza droga i kiedy nadjedzie nasz pociąg. Trzeba wysyłać bodźce dla swojego partnera, rozumieć jego myślenie, jego wolność, mieć empatię i wiedzieć, że jeżeli się podjęło decyzję, żeby z taką osobą być, to z pełną świadomością. Nie można nagle takiej osoby uwiązać i czasami popuszczać ze smyczy, żeby znowu jej za chwilę smycz skrócić i mówić z kim ma się zadawać, na jakich zasadach i co ma robić. To nie jest dopuszczalne. To jest jawna krzywda. Nie można oszukiwać, kogoś, kto obdarzył Cię największym zaufaniem i wierzył w Twoje dobre intencje, broniąc i drapiąc wszystkich, którzy spróbowaliby potraktować Cię inaczej. Nie można, nie można, nie można. Jeśli chcecie się związać z osobą, która ma mocno rozwinięte poczucie wolności, powinniście  tą wolność pokochać. Chyba, że waszym celem było zadeptanie jej. To wtedy sorry, wtedy faktycznie schemat był jak najbardziej idealny! Nie udało się?! a może coś się udało? Tylko co? O to jest pytanie? hmm

Czy kiedykolwiek czuliście się oszukiwani i manipulowani przez innych? Czy kiedykolwiek, ktoś zabraniał w jakiś sposób wejść do pociągu, który zawiezie was do celu? Albo na siłę wepchnął do swojego, a wy musieliście z niego wyskakiwać? Ile razy zrezygnowaliście z siebie i ze swojego szczęścia, żeby dogodzić innym ? Ile czasu poświęciliście na to, tłumacząc sobie, że tak musi być? Rok? trzy? a może dziesięć? Każdy dzień, to o dzień za dużo! Bo nikt wam nie zwróci tego czasu..

Ile razy byście tego nie zrobili, jeśli jesteście naprawdę wolni i silni, prędzej czy później zechcecie iść pod tą górę, choćby składała się ona z samych stromych skał. Nie przeskoczycie przepaści dwoma małymi kroczkami, czasami trzeba skoczyć najmocniej jak się da i trochę poobijać (co ja pieprzę, nawet bardzo), żeby coś zmienić. Z biegiem czasu stajemy się niewolnikami! Niewolnikami naszych przyzwyczajeń i naszych bolączek. Odkrywamy swoje mroczne strony i boimy się ich, ale czy nie sądzicie, że trzeba się z nimi zmierzyć, żeby coś przerobić i poznać siebie i swoje nieskończone możliwości. Bez zmierzenia się ze swoimi ciemnymi stronami i zaakceptowania ich, zrozumienia, nie zrobimy nic. Mamy w sobie nawigację i to jest dobra nawigacja jeśli nauczymy się podążać według jej wskazówek. Nikt nie może zajazgotać naszej wolnej woli. Nie powinniśmy robić czegoś wbrew sobie, bo to nas niszczy. A czy jesteśmy tu po to, żeby dać się zniszczyć? Trzeba podążać za swoim głosem, za swoim pomysłem, za swoją wizją. Nie można oglądać się na innych co gdaczą i wiedzą lepiej, co dla Ciebie jest lepsze, nie będąc Tobą! Oni tylko manipulują i wtrącają do lochu, w którym jedynym przyjacielem jest poczucie winy, drugim wyrzuty sumienia, i jeszcze głos który tłamsi  uczucia wbrew twojej woli, a to prowadzi do złości, na samego siebie, i odbija się na wszystkich. Wyjdź z lochu i rozwal energetycznie ten gips, który Cię blokuje. Wykrzycz prawdę o sobie, nie wstydź się marzeń, pamiętaj, że osobami stanowczymi nie da się pomiatać. Dość okłamywania.. Nie pozwól się okłamywać przez innych i nie okłamuj sam siebie człowieku, bo nie o to chodzi.  Spodnie w kratkę z suwakami są moje, prawdziwe.. My mamy nauczyć się być prawdziwi! Mamy mieć dystans do własnej osoby. Gdybyś miał pociąg prawdy, który jedzie przez trudną trasę, pełną poświęceń, ale jednak prowadzącą do niej, a pociąg kłamstwa, który zawiezie Cię “bezpiecznie” w krainę iluzji i matactwa, aż w końcu się zagubisz i nie będziesz wiedział co jest prawdą, a co nie, to w który byś wsiadł? Każdy wybiera coś dla siebie, każdy ma do tego oczywiście prawo.. I każdy sam decyduje jak chce żyć i jakie spodnie nosić. Odwaga nie jest jak widać dla każdego, ale tylko pozornie, dopóki nie odnajdzie swojej wewnętrznej nawigacji. Modna kratka zaprasza: